Propozycje tras
Poniżej przedstawiamy propozycje tras i opisy miejsc, które można odwiedzić podczas rejsów naszymi jachtami. Poniższe propozycje mogą oczywiście posłużyć jedynie jako wskazówki przy planowaniu własnej trasy rejsu po Zatoce Gdańskiej, do czego gorąco Państwa zachęcamy!
Kliknięcie na mapach w nazwę miejscowości przenosi do opisu wybranego miejsca.
WARIANT I
Trasa "Stacjonarna"
Jest to propozycja najprostszej i zarazem najtańszej formy wypoczynku i spędzenia czasu na naszych jednostkach. Jej zasada jest prosta i polega na nocowaniu na jachtach w Pucku - w porcie macierzystym naszych jachtów, z którego w zależności od chęci, pogody, czy innych uwarunkowań, można codziennie żeglować do bliższych lub dalszych przystani i portów na Zatoce Gdańskiej. Postój w marinie w Pucku oraz prąd i woda są bezpłatne.
WARIANT II
Trasa "Relaxx"
Jest to propozycja tygodniowej, krótkiej trasy, w której odległości pomiędzy portami są stosunkowo niewielkie, co daje około trzy do czterech godzin pływania dziennie, w zależności od panujących warunków atmosferycznych. Cała trasa przebiega na wewnętrznej części Zatoki Puckiej, która, z racji osłonięcia przez Rybitwią Mieliznę, pełniącą rolę naturalnego falochronu, ma niewielkie falowanie wody.
Trasa polecana jest przede wszystkim dla rodzin z dziećmi, zwolenników spokojnego, rekreacyjnego pływania oraz dla miłośników windsurfingu i kitesurfingu, którzy na trasie znajdą najlepsze w Polsce, a nawet i w Europie miejsca do uprawiania tych dyscyplin sportu.
Osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z wind- lub kitesurfingiem, na trasie rejsu znajdą największą w kraju ofertę szkółek surfingowych, zlokalizowanych przede wszystkim w okolicach kempingów w Chałupach, Kuźnicy i Jastarni. Akwen ten również doskonale nadaje się do nauki pływania na nartach wodnych i wakeboardzie.
WARIANT III
Trasa "Fun"
Jest to propozycja dłuższej trasy rejsu podczas tygodniowego czarteru po Zatoce Gdańskiej, przeznaczonej dla chętnych do odwiedzenia nowczesnej Gdyni, przycumowania w marinie przy słynnym molo w kurortowym Sopocie, wpłynięcia na Motławę i zacumowania w centrum Gdańska obok żurawia. W drodze powrotnej można odwiedzić miejsca na Półwyspie Helskim - zacumować w porcie w Helu, przepłynąć obok rezydencji prezydenckiej, odwiedzić rybacką Jastarnię, czy też zostać na noc w nowo wybudowanym porcie w Kuźnicy.
Odległości pomiędzy portami w tej wersji trasy są umiarkowane i nawet przy niezbyt silnym wietrze najdłuższy "przelot" z Pucka do Gdyni, czy z Gdańska do Helu powinien potrwać raptem około czterech, pięciu godzin.